PCPR Końskie - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Spółdzielcza 3
26-200 Końskie

Telefon: (41) 372-84-06 Fax: (41) 372-57-60

PILNE:

Aktualności

Rozmiar liter:

Międzynarodowy Dzień Mediacji
17 października 2024 roku
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 17 października 2024 roku obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 14 do 18 października 2024 roku obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.
Mediacja jest:
➢ metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,
➢ zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,
➢ poufna i dobrowolna.


Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa, zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.


14.10.2024 r. (poniedziałek)
w godz. 13:00 - 15:00 – Pani Urszula Przygodzka
(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)


15.10.2024 r. (wtorek)
w godz. 13:00 – 15:00 – Pani Anna Prasał
(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)


16.10.2024 r. (środa)
w godz. 9:00 –11:00 – Pani Katarzyna Suchenia
(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)


17.10.2024 r. (czwartek)
w godz. 14:00 – 15:30 – Pani Katarzyna Suchenia
(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)


18.10.2024 r. (piątek)
w godz. 12:00 – 14:00 - Pani Anna Prasał
(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)


Plakat Końskie 17.10.2024


 

INFORMACJA

Dodatek do energii elektrycznej dla osób korzystających
z koncentratora tlenu lub respiratora

Pragniemy poinformować o wdrożeniu inicjatywy zapowiadanej przez Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i zatwierdzonej przez Radę Nadzorczą PFRON w dniu 19 czerwca 2024 r., a polegającej na dofinansowaniu do energii elektrycznej dla osób z niepełnosprawnością korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora. Do programu „Aktywny Samorząd” wprowadzone zostanie nowe zadanie – pomocy w kontynuowaniu rehabilitacji w formie wentylacji domowej (Obszar E).

Kto może uzyskać środki na dofinansowanie energii elektrycznej?
Osoba posiadająca stopień niepełnosprawności (w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności), która korzysta z koncentratora tlenu lub respiratora w ramach świadczenia udzielanego przez ośrodek domowego leczenia tlenem lub ośrodek wentylacji domowej tj. pod opieką zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni/ośrodka/ zespołu domowego leczenia tlenem.

Kto jest Wnioskodawcą, kto może złożyć wniosek?


Wniosek możesz złożyć:

  • we własnym imieniu – gdy jesteś pełnoletni i masz zdolność do czynności prawnych,
  • w imieniu i na rzecz osoby niepełnoletniej – gdy jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym tej osoby,
  • w imieniu i na rzecz osoby pełnoletniej nie posiadającej zdolności do czynności prawnych – gdy jesteś opiekunem prawnym tej osoby,
  • w imieniu osoby udzielającej Ci pełnomocnictwa (notarialnego lub w zwykłej formie pisemnej – wzór takiego pełnomocnictwa znajdziesz pod adresem: Pełnomocnictwa w SOW w zwykłej formie pisemnej - portal informacyjny SOW (pfron.org.pl)

Gdzie złożyć wniosek?

  • W Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW): https://sow.pfron.org.pl
  • Osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
    Spółdzielcza 3, 26-200 Końskie
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • bezpłatna Infolinia dostępna w dni robocze w godzinach 9.00 – 17.00 numer 800 889 777

   

W jakim terminie złożyć wniosek?

Od dnia 28 października 2024 r. do dnia 30 listopada 2024 r.

Jak często można składać wniosek?

Można złożyć wniosek o dodatek za każdy miniony miesiąc. Pierwszy miesiąc, za który można przyznać dodatek, to lipiec 2024 r. Przysługuje tylko jeden dodatek za każdy miesiąc w roku.

Jaki jest przedmiot pomocy?                                                                              

Jest to dodatek na pokrycie kosztów opłaty za energię elektryczną w formie refundacji  kosztów energii elektrycznej, związanych ze zwiększonym jej zużyciem
w związku ze stałym, intensywnym korzystaniem z koncentratora tlenu lub respiratora.

Jaka jest wysokość pomocy?

100 zł miesięcznie. Możemy zrefundować koszty poniesione od dnia 1 lipca 2024 r.
Okres objęty refundacją kosztów opłaty za energię nie może być dłuższy niż 6 miesięcy (600 zł) i krótszy niż 3 miesiące (300 zł).

Co zawiera wniosek? Jakie są załączniki?

Przygotuj skan lub kopię swojego orzeczenia o niepełnosprawności ( osoba do 16 roku życia ), lub o stopniu niepełnosprawności. Potrzebne będzie również zaświadczenie potwierdzające, że korzystasz z respiratora lub koncentratora tlenu (lub z obu urządzeń). Pamiętaj, że to podstawa do wypłaty dodatku w ramach Twojego wniosku. Sprawdź, czy wypełnione zaświadczenie zawiera wszystkie dane i czy zostało poprawnie podpisane.

              Zaświadczenie może być:

  • podpisane (wraz z pieczątką imienną) przez lekarza lub lekarza specjalistę lub fizjoterapeutę lub pielęgniarkę z zespołu realizującego świadczenie długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni/ośrodka/ zespołu domowego leczenia tlenem, lub
  • opieczętowane przez świadczeniodawcę (placówkę medyczną, która realizuje dla Ciebie opiekę domową) i podpisane przez osobę upoważnioną przez tę placówkę.

Wniosek musi być przez Ciebie podpisany!

  • z użyciem podpisu elektronicznego,
  • za pomocą profilu zaufanego/tymczasowego profilu zaufanego,
  • możesz też wypełnić wniosek w systemie SOW, wydrukować go i podpisać oraz przekazać go w wersji papierowej do Realizatora programu. Pamiętaj, że rozpatrywany jest tylko kompletny wniosek – tzn. zawierający wszystkie wymagane dane i załączniki.

Wszelka dokumentacja oraz formularz wniosku pojawią się na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich oraz w siedzibie Centrum  niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy do składania wniosków

Urszula Przygodzka

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

 


Aktywny udział PCPR w Końskich w letnich imprezach plenerowych

Miesiące lipiec i sierpień br. obfitowały na terenie powiatu koneckiego w wiele imprez
i wydarzeń plenerowych, promujących kulturę i tradycję naszego regionu, mających na celu integrację lokalnej społeczności. PCPR w Końskich aktywnie włączał się w ww. wydarzenia, poprzez organizowanie akcji informacyjnych dotyczących realizowanych zadań i programów, propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień i zachowań przemocowych, aktywnego spędzania czasu wolnego. I tak, w dniu 27.07.2024 r. kadra PCPR uczestniczyła w jubileuszowych XXV Kuźnicach Koneckich odbywających się na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. W tym samym dniu pracownicy naszej jednostki wzięli udział w charytatywnym festynie pod nazwą „Radoszyczanie dzieciom” nad zalewem Antoniów, podczas którego prowadzona była zbiórka publiczna dla potrzebujących dzieci z terenu miasta i gminy Radoszyce. 2 sierpnia 2024 r.  przedstawiciele  PCPR  uczestniczyli w Dniach Miasta  i Gminy Gowarczów, 17 sierpnia 2024 r.  w Dniach Końskich, a 24 sierpnia 2024 r. w Dożynkach Powiatu Koneckiego i Gminy Słupia Konecka. Ostatnim wydarzeniem plenerowym w okresie wakacji, w którym brali udział nasi przedstawiciele były Dni Stąporkowa. Podczas wszystkich tych imprez pracownicy PCPR w Końskich, pełniący dyżury w specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym, starali się zainteresować lokalną społeczność zakresem świadczonej pomocy i wsparcia oraz propagowali ideę rodzicielstwa zastępczego, a także udzielali informacji dotyczących programów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Tego typu wydarzenia są doskonałą okazją na zwrócenie uwagi na problemy rodzin zastępczych i budowanie pozytywnej atmosfery wokół rodzinnej pieczy zastępczej. Dla wszystkich odwiedzających nasz namiot profilaktyczny, a w szczególności dla najmłodszych, przygotowane zostały drobne upominki (odblaskowe opaski, buttony, naklejki, maskotki, itd.).

Ponadto, w dniu 7 września br.  Dyrektor PCPR w Końskich – p. Urszula Przygodzka uczestniczyła w akcji profilaktycznej promującej życie wolne od nałogów, której organizatorem było Stowarzyszenie – Klub Krzewienia Abstynencji i Trzeźwości „Nowe Życie” w Stąporkowie. Dla uczestników rozgrywek sportowych przekazano nagrody od Starosty Koneckiego oraz PCPR w Końskich.

Serdecznie dziękujmy wszystkim organizatorom za zaproszenie nas do uczestnictwa w tegorocznych festynach i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

1    2  3

4  5  6 

7  8  

 


Standardy ochrony małoletnich

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

(wersja skrócona – dla dzieci)

1

2

1333043088 wordStandardy ochrony małoletnich (pobierz)


GRAFIK PORADNICTWA DLA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

od 01 lipca 2024 r.

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE

Wtorki: 1100 – 1630 w siedzibie PCPR w Końskich,
ul. Spółdzielcza 3

Środy: 730– 1200 w siedzibie PCPR w Końskich,

ul. Spółdzielcza 3

PORADNICTWO PEDAGOGICZNE

Środy: 1430 – 1530 w siedzibie PCPR

w Końskich, ul. Spółdzielcza 3

Rodziny zastępcze zainteresowane skorzystaniem z ww. poradnictwa w celu ustalenia konsultacji ze specjalistą proszone są o zgłaszanie takiej potrzeby przydzielonemu rodzinie koordynatorowi rodzinnej pieczy zastępczej.


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zdrowo żyj – z całych sił”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Zdrowo żyj  - z całych sił” został rozstrzygnięty!

Celem konkursu było umożliwienie dzieciom wyrażania uczuć i refleksji na temat wartości jakimi są życie, rodzina, miłość oraz propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Na konkurs napłynęły 33 prace z 10 szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego, wykonane w różnych technikach plastycznych. Jury konkursu złożone
z przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej
w Końskich, Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy 13-5 Hufca Pracy w Końskich z radością obejrzało kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w każdej z dwóch kategorii wiekowych oraz przyznało 4 wyróżnienia.

Oto lista laureatów:

Kategoria: klasy I – IV

 

I miejsce

Anna Ślusarczyk

uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie

II miejsce

Zofia Wróbel

uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli

III miejsce

Zuzanna Nowak

uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Nieświniu

 

Kategoria: klasy V - VIII

I miejsce

Gabriela Ramuś

uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie

II miejsce

Lena Gębska

uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie

III miejsce ex aequo

Kacper Sędkowski

uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie

Marcel Myszkowski

uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego

w Radoszycach

Wyróżnienia:

Aleksandra Stefaniak

uczennica klasy VII Zespołu Szkół Specjalnych przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze

Daria Zaleśna

uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Górnikach

Lena Tworek

uczennica klasy I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich

Marta Walusza

uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach

Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe (słuchawki bezprzewodowe, powerbank, głośnik bluetooth, saszetki sportowe, piłki, materiały plastyczne, gadżety odblaskowe), dyplomy i podziękowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy Laureatom!

20240612 081901  20240612 081907  20240612 081915  20240612 081925  20240612 082029  image000000  image000002   image000003  image000004  image000005  image000007  image000008  image000009

 


Konferencja pt. „Zdrowo żyj – z całych sił” w ramach Koneckich Dni Profilaktyki

 

W dniu 28 maja 2024 r. w Koneckim Centrum Kultury odbyła się konferencja pt. „Zdrowo żyj – z całych sił” w ramach Koneckich Dni Profilaktyki adresowana do młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Prelekcji wysłuchało około 150 osób. Kilka słów tytułem powitania wygłosili: pracownik PSSE w Końskich – Marcin Szyposzyński oraz Dyrektor PCPR w Końskich – Urszula Przygodzka. Tematem przewodnim konferencji były kwestie związane z agresją, asertywnością, bezpieczeństwem, zachowaniami ryzykownymi oraz odpowiedzialnością karną młodzieży. Prelegentami byli pracownicy: PPP w Końskich – Dyrektor Krzysztof Stachera oraz psycholog Małgorzata Kosmala, KPP Końskie – aspirant Monika Zamachowska, KP PSP w Końskich – młodszy brygadier Mariusz Czapelski, który zapoznał obecnych z tematyką trudnej, odpowiedzialnej i często niebezpiecznej pracy strażaków, jak również za pomocą krótkich filmów edukacyjnych przybliżył potrzebę odpowiedzialnego zachowania człowieka, w tym także w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Podczas konferencji obecna była również przedstawicielka Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach – Marta Pakuła. Organizatorów wydarzenia reprezentowali także: Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich wraz z pracownicą – Emilią Sroką, Kierownik OIK w Końskich - Anna Kołba-Piekarska, Kierownik Zespołu Organizacyjno-Finansowego PCPR w Końskich – Justyna Nowak. Nad obsługą medialną spotkania czuwali: pracownik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich – Paweł Kubiak oraz przedstawiciel lokalnych mediów – Arkadiusz Góral z TKN24.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie.

4  6  7  8  9  16  20240528  20240528 110720  20240528 111019  20240528 111028

 

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich na rodzinnych festynach

w Końskich i w Kurzaczach

 

W dniu 18 - go maja 2024 r. pracownicy PCPR w Końskich uczestniczyli w pikniku rodzinnym połączonym z Dniem Otwartym w Szkołach ZDZ w Końskich. W ramach prezentacji kierunków kształcenia i oferty edukacyjnej szkoły, na przybyłych uczestników wydarzenia czekały między innymi warsztaty logistyczne, ratownicze, gastronomiczne, przyrodnicze ze strefą eksperymentów chemicznych oraz warsztaty na wirtualnej strzelnicy. Podczas imprezy swoje artystyczne występy zaprezentowali uczniowie Studia Wokalnego Vocalove Dominiki Wróbel. Specjalnie dla dzieci organizatorzy przygotowali strefę ze zjeżdżalniami i dmuchańcami, animacje oraz poczęstunek. Pracownicy PCPR w Końskich w osobach: Magdalena Adamczyk, Anna Lis, Marta Michalak oraz Aleksandra Żak, podczas tego wydarzenia promowali ideę rodzicielstwa zastępczego.  

Natomiast w dniu 26 – go maja 2024 r. PCPR w Końskich wzięło udział w I Zlocie Mam połączonym z Dniem Dziecka w miejscowości Kurzacze (gmina Gowarczów). Patronat nad Zlotem objął Grzegorz Piec - Starosta Konecki, który wraz z rodziną przybył do tej malowniczej miejscowości. W wydarzeniu udział wzięli również: Joanna Dołowska - Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów, Sławomir Konieczny - Przewodniczący Rady Miejskiej w Gowarczowie, Marian Wikiera - Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich oraz Marcin Szyposzyński  - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich. Na zaproszenie odpowiedziały także władze gminne: obecni byli sołtysi Korytkowa, Kamiennej Woli i Kupimierza. Inicjatorką Zlotu była radna Rady Powiatu Koneckiego, a także członek Rady Sołeckiej wsi Kurzacze - Aleksandra Śmietana. Nad całością imprezy czuwały: Agnieszka Skorupa – sołtys wsi oraz Rada Sołecka: Emilia Węgrecka, Monika Dyk.

PCPR w Końskich, reprezentowane podczas imprezy przez Urszulę Przygodzką – Dyrektora oraz pracowników - Justynę Nowak i Annę Kołba – Piekarską, wystawiło wraz  z PSSE w Końskich stoisko profilaktyczne, w którym propagowane były ulotki i broszury informacyjno – edukacyjne dotyczące tematyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy  domowej, zdrowia, bezpieczeństwa, itp. Osobom zainteresowanym udzielano informacji dotyczących realizowanych przez PCPR programów dla osób niepełnosprawnych, jak również prowadzone były rozmowy propagujące rodzicielstwo zastępcze.

Uczestnicy festynu mieli możliwość założenia narko- i alkogoogli, a w strefie piękna Zofia Otwinowska z salonu fryzjerskiego w Żarnowie i Edyta Jędruszczyńska z Domu Kultury w Gowarczowie, malowały buzie najmłodszym i tworzyły kolorowe uczesania na głowach.

Pracownicy PCPR w Końskich zorganizowali dla najmłodszych konkurs plastyczny o tematyce prorodzinnej, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez Hurtownię „Ania” Piotr i Paweł Kowalscy Sp.j. z Końskich. Dodatkowo rozdawano gadżety odblaskowe, tj. opaski, naklejki, balony, zawieszki zwiększające bezpieczeństwo na drodze, długopisy, balony, edukacyjne kolorowanki. Poza tym, organizatorzy przygotowali konkursy ruchowe, m.in. skoki w workach czy przeciąganie liny, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywoływały radosne emocje. Nie lada atrakcję stanowiły lokalne przysmaki: pieczony dzik ufundowany przez Łukasza Arcaba, swojski chleb upieczony przez  Waldemara Tomaszewicza, kiełbaski z rożna oraz ciasta, ciasteczka i babki pieczone przez gospodynie z Kurzaczy. Nie zabrakło także strefy słodkości dla najmłodszych. O walory artystyczne w postaci muzyki na żywo zadbała Kapela Ludowa „Opocznianka”.

2  9  14  18  22  44  436  441954  IMG 20240526 WA0000  IMG 20240526 WA0005  IMG 6635

 

 


 miniSerdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach, który odbędzie się 23.04.2024 r. w godz. 9:00-14:00. Przybyli goście będą mieli okazję zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia oraz obejrzeć przedstawienie, w którym wezmą udział nasi zdolni aktorzy. Z myślą o ósmoklasistach zaplanowano także specjalne stanowiska, przy których prezentowane będą zawody, jakie można zdobyć w naszych szkołach. Nauczyciele, wychowawcy i specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania kandydatów i ich rodziców.

ikona pliku pdfPROGRAM DNIA OTWARTEJ SZKOŁY

ikona pliku pdfULOTKA


Inf. aktywny

 ikona pliku pdf TREŚĆ W FORMIE PDF

 


KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE PRZYJĘCIA DO REALIZACJI POWIATOWEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ ORAZ OCHRONY OSÓB DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ W POWIECIE KONECKIM NA LATA 2024 – 2028

 

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich zaprasza mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz fundacji, do zgłaszania opinii, propozycji i uwag do projektu uchwały Rady Powiatu w Końskich w sprawie przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028.

Opinie, propozycje i uwagi, można składać w terminie

od dnia 11 marca 2024 roku do dnia 2 kwietnia 2024 roku

za pośrednictwem załączonego formularza:

  • w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • listownie lub osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
    w Końskich, ul. Spółdzielcza 3, 26 – 200 Końskie.

Nie będą rozpatrywane uwagi i opinie zgłoszone anonimowo i po terminie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 41 372 8406, wew. 105.

 

Dokumenty do pobrania:

ikona pliku pdfprojekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028

ikona pliku pdfProgram Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028

ikona pliku pdfZałącznik nr 1 do Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Koneckim na lata 2024 – 2028

1333043088 wordformularz konsultacji

 

 


telefony zaufania

 


ikona pliku pdf Cała treść informacji.pdf

 

Przycisk ulotka


INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 29.11.2023 roku zakończyła się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno – Edukacyjnego można uzyskać 

pod numerem telefonu 41 372 – 84 – 06.

 

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich propaguje oraz włącza się w trwającą  kampanię „Już jesteś?” realizowaną przez Fundację „Edukacja z Wartościami”, której celem jest  promocja rodzicielstwa zastępczego.

plakat A3 v1  plakat A3 v2

ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W KONKURSIE PLASTYCZNYM „MALOWANE NA BYLE CZYM”

Dom Pomocy Społecznej "Cichy Zakątek" w Końskich oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, serdecznie zapraszają seniorów z terenu powiatu koneckiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „MALOWANE NA BYLE CZYM”.

Celem konkursu jest aktywizacja seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu powiatu koneckiego.

Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Starosty Koneckiego - Pana Grzegorza Pieca.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej na przedmiotach użytkowych tak, aby praca była wyrazem tego, że przedmiot może dostać drugie życie.

Warunki uczestnictwa w konkursie określa regulamin.

Prace należy wysłać lub dostarczyć osobiście (w godzinach: 9.00 – 14.00) na adres:
Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” ul. Warszawska 25, 26-200 Końskie w  nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2023 roku.

Wystawa nagrodzonych prac odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego w Końskich.

 

1333043088 word  pobierz regulamin

 

 


Międzynarodowy Dzień Mediacji

19 października 2023 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 19 października 2023 roku obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 16 do 20 października 2023 roku obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Mediacja jest:

- metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,

- zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,

- poufna i dobrowolna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa, zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.

16.10.2023 r. (poniedziałek)

w godz. 13:00 - 15:00 – Pani Urszula Przygodzka

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

17.10.2023 r. (wtorek)

w godz. 13:00 – 15:00 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

18.10.2023 r. (środa)

w godz. 9:00 –11:00 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

19.10.2023 r. (czwartek)

w godz. 14:00 – 15:30 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

20.10.2023 r. (piątek)

w godz. 12:00 – 14:00  - Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 1 września 2023 r. został uruchomiony nabór wniosków w ramach programu ,,Aktywny Samorząd’’


Powiatowy Urząd Pracy w Końskich informuje, że w ramach naboru na projekty pilotażowe pod nazwą „Czas na Młodych - punkty doradztwa dla młodzieży" finansowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącego w dyspozycji Ministra Rodziny i Polityki Społecznej otrzymał środki w wysokości 608 850,00 złotych na realizację projektu pt. ,,Koneckie gwarancje dla młodzieży - one stop shop" .

ikona pliku pdf Cała treść informacji.pdf


Plakat A4 Pracownik Socjalny Dlaczego warto wybrać Kolegium w Poznaniu?

 

PLAKAT A4 ASYSTENT OSOBY NIEPELNOSPRAWNEJ

 


Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w VII Kongresie Gospodarki Senioralnej

15 czerwca, czwartek

Warszawa lub on-line na www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl

udział nieodpłatny

ograniczona liczba miejsc stacjonarnych w Warszawie do 500 osób, liczy się kolejność rejestracji

  • Główne tematy:
  • Klienci generacji silver
  • pokolenia w pracy, czyli zarządzanie wiekiem
  • najnowsze trendy z Polski i ze świata
  • premiery badań i insighty
  • Wieczorna integracja gości kongresu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż od dnia
05.04.2023 roku  rozpocznie się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wobec powyższego prosimy o kierowanie osób do udziału w oddziaływaniach.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno-Edukacyjnego
można uzyskać w siedzibie PCPR w Końskich,
ul. Spółdzielcza 3, 26 – 200 Końskie, oraz telefonicznie

41 372 - 84 – 06; 41 260 49 70

 


Logo Fundusze Europejskie

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM

POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

            Uprzejmie informujemy, że w dniach od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach działań promujących powyższą inicjatywę, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich i Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, zapraszają mieszkańców powiatu koneckiego do skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji:

  • 20 luty 2023 r. (poniedziałek) w godzinach 13:30 - 15:30 - poradnictwo psychologiczne,
  • 21 - 24 luty 2023 r. (wtorek - piątek) w godzinach 8:00 - 15:00 - konsultacje  z pracownikami PCPR/OIK w Końskich.

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem z poradnictwa/konsultacji, prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty osobiście w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3 lub telefonicznie pod numerem 695 033 371

 


Grupy wsparcia dla rodziców zastępczych, wzmacniające kompetencje opiekuńczo- wychowawcze.

Od miesiąca października 2022 r. w siedzibie PCPR w Końskich odbywają się cyklicznie grupy wparcia, w ramach projektu grantowego pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych”, według ustalonych wcześniej bloków tematycznych. W spotkaniach bierze udział dwudziestu rodziców zastępczych z terenu powiatu Koneckiego, podzielonych na mniejsze grupy. 

W dniach 25 i 28 października 2022 r. odbyły się grupy wsparcia o charakterze organizacyjnym, gdzie rodzice zastępczy zapoznali się z ogólnymi zasadami funkcjonowania grup wsparcia. Ponadto ww. mieli możliwość wypełnienia ankiety potrzeb określających szczegółowy zakres zagadnień stanowiących podstawę do stworzenia bloków tematycznych.

Listopadowe spotkania w dniach 17 i 24 listopada 2022 r. poświęcone zostały projekcji filmów edukacyjnych o tematyce relacji rodzinnych oraz różnic pokoleniowych. Rodzicom zastępczym przedstawione były dwa filmy – „Wycieczka” w reżyserii Bartosza Kruchlika oraz „Cześć…tato” w reżyserii Karoliny Baranowskiej.

W dniach 14 i 15 grudnia 2022 r. spotkania grup wsparcia odbyły się w ciepłej przedświątecznej atmosferze. Pracownicy oraz rodzice zastępczy złożyli sobie wzajemnie życzenia bożonarodzeniowe. Uczestnicy spotkania wykonali własnoręcznie kartki świąteczne metodą scrapbooking.

Inicjatywa grup wparcia została dobrze przyjęta przez rodziców zastępczych.

 1  2  3  4  5

 

 


OTWÓRZ SWOJE SERCE! CZEKAMY NA CIEBIE! – spotkanie rodzinne o charakterze integracyjnym, promujące ideę rodzicielstwa zastępczego.

W dniu 7 grudnia 2022 r. w sali bankietowej „Astoria” w Końskich odbyło się spotkanie rodzinne o charakterze integracyjnym, promujące ideę rodzicielstwa zastępczego w ramach umowy o powierzenie Powiatowi Koneckiemu / PCPR w Końskich grantu w ramach projektu pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych”. Wśród zaproszonych gości byli obecni: przedstawiciele Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego w Kielcach, pracownicy Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz dyrektorzy placówek rodzinnych z terenu powiatu koneckiego. Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło również rodziców zastępczych, wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 

            Szczytnym celem spotkania było zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci potrzebujące rodzicielskiej miłości, które dotychczas nie doświadczyły ciepła domowego ogniska. W związku z tym narodziła się potrzeba dotarcia do mieszkańców z terenu powiatu Koneckiego, zainteresowanych udzieleniem pomocy oraz wsparcia dzieciom w ich trudnej drodze życiowej. Odpowiedzią na tę potrzebę było zorganizowanie spotkania rodzinnego, podczas którego dzieci i młodzież miały zapewnioną świetną zabawę z udziałem profesjonalnych animatorów. Oprawę artystyczno – muzyczną spotkania zapewnił Dj Gass. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i przedświątecznej atmosferze.

            Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich wraz z pracownikami pragną serdecznie podziękować za udział w tak doniosłym wydarzeniu.

1  2  3  4  5 6  7  9

  8


Tabela z numerami

 

 


Pismo Wojewody Świętokrzyskiego  dotyczące naboru wnioskóww ramach Programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

pn. "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

ikona pliku pdf pobierz


INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 26.10.2022 roku zakończyła się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Jednocześnie informujemy, iż PCPR w Końskich prowadzi nabór uczestników do ww. programu na rok 2023, w związku z tym prosimy o kierowanie osób do podjęcia oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno – Edukacyjnego można uzyskać  pod numerem telefonu 41 372 – 84 – 06.

 


Pismo Wojewody Świętokrzyskiego dotyczące naboru wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"- edycja 2023

ikona pliku pdf pobierz

 


Bezpłatny poradnik na temat polityki senioralnej

plakat Polityka SenioralnaPolityka senioralna w praktyce, czyli jak stanąć frontem do osób starszych, nie stworzyć pułkownika, trafić z celami i odnieść sukces” to tytuł unikatowej w skali kraju publikacji poświęconej tworzeniu i zarządzaniu lokalną polityką senioralną. Poradnik można pobrać bezpłatnie pod adresem www.radnysenior.pl (zakładka „Aktualności”) natomiast pierwszych 100 chętnych osób może go zdobyć w wersji drukowanej.

 

Poradnik adresowany jest do szerokiego grona odbiorców w lokalnych środowiskach, którzy chcą poznać istotę prac nad polityką senioralną i być może włączyć się w ich przebieg. Zapewne przyda się także pracownikom administracji samorządowej koordynującym tego rodzaju poczynania, bądź przygotowującym się do procesu wypracowania lokalnej polityki senioralnej w swojej gminie.

Poradnik „Polityka senioralna w praktyce” to nie tylko solidny zastrzyk wiedzy teoretycznej, to także konkretne przykłady i liczne praktyczne wskazówki. Poradnik powstał na bazie wielomiesięcznych prac nad lokalnymi politykami senioralnymi dla Wałcza, Sławna oraz Dębna. Opracował go dr Sławomir Doburzyński, autor książek z dziedziny rozwoju regionalnego, publicysta, autor i współautor dokumentów strategicznych i koncepcji rozwoju, praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Publikacja powstała pod auspicjami Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego ze Szczecina i stanowi podsumowanie dwuletniego projektu „Profesjonalne i zaangażowane rady seniorów” realizowanego dzięki dotacji z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Projekt miał na celu wszechstronne wsparcie gminnych rad seniorów, tak aby jak najefektywniej mogły realizować swoją funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną w działaniach na rzecz środowiska osób starszych. O efektach projektu przeczytacie Państwo na stronie www.radnysenior.pl

pfsp


baner Fundusze Europejskie

12 października 2022 roku w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej   w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o powierzenie grantu dla Powiatu Koneckiego w wysokości 951.720,00 zł w ramach projektu pt. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych”. W uroczystości wzięli udział: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg oraz Sekretarz Stanu w MRiPS Pan Stanisław Szwed. Powiat Konecki reprezentowali: Starosta Konecki Pan Grzegorz Piec, Wicestarosta Konecki Pan Wiesław Skowron oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Pani Urszula Przygodzka.

Jak podkreśliła podczas spotkania Pani Minister Marlena Maląg „usługi społeczne realnie poprawiają jakość życia lokalnych społeczności, rodzin, osób w różnym wieku”. Na ich rozwój w ramach ww. konkursu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło ponad 32 mln zł. Powiat Konecki był jednym z 20 podmiotów w Polsce, któremu udało się pozyskać środki finansowe w ramach ww. projektu.

            Działania w ramach grantu realizowane będą przez PCPR w Końskich do końca sierpnia 2023 roku i skierowane będą do 20 rodziców zastępczych, 20  wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej, 6 kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze.

            Wśród planowanych przedsięwzięć przewidziana jest promocja pieczy zastępczej oraz profilaktyka deinstytucjonalizacji usług społecznych, pozyskiwanie kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze, wzmocnienie kompetencji opiekuńczo – wychowawczych rodziców zastępczych, ich zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego, wsparcie procesu usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej.

            Dużym przedsięwzięciem będzie zakup lokalu w Końskich, który zostanie dostosowany  na potrzebę utworzenia pierwszego na terenie powiatu koneckiego mieszkania chronionego dla wychowanków opuszczających pieczę zastępczą. Mieszkanie chronione umożliwi przygotowanie młodzieży do pełnej samodzielności poprzez doskonalenie umiejętności prowadzenia samodzielnego gospodarstwa domowego, radzenia sobie z problemami codziennego życia, rozporządzania posiadanymi środkami finansowymi.

            „Przed nami bardzo dużo pracy związanej z realizacją projektu, jednakże cieszy nas fakt, iż jesteśmy grantobiorcą przyznanych środków finansowych przez Ministerstwo Rodziny
i Polityki Społecznej”.

                                                                                                

                                                                                                 Urszula Przygodzka

                                                                       Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

                                                                                                      w Końskich

1  2  4  5  6 

8  11  22  33  33

 

 


Zaproszenie na konferencję naukową „Uwarunkowania dzietności”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że w dniach 19 – 20 października 2022 roku odbędzie się organizowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konferencja naukowa  pt. „Uwarunkowania dzietności”.

Konferencja realizowana jest w ramach III Kongresu Demograficznego 2021-2022 –„Polska XXI w.-wyzwania demograficzne”  i będzie transmitowana online w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika do spraw Polityki Demograficznej.

ZGŁOSZENIA ONLINE

https://www.gov.pl/demografia/rejestracja-online

ZGŁOSZENIA STACJONARNE (liczba miejsc ograniczona)

https://www.gov.pl/demografia/rejestracja-na-miejscu

Więcej informacji na temat konferencji:

https://www.gov.pl/web/demografia/konferencja-naukowa-uwarunkowania-dzietnosci--eksperci-demografii-dla-rozwoju-polskiej-polityki-demograficznej?fbclid=IwAR1tpSdumI9er5-Nel8VoUDpQypN0bq9fu2JNL-ErTFPQv39BUXJ3_0VGhI

 


INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że w ramach projektu pn. „ Świętokrzyskie dla Ukrainy” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniu 03 października 2022 roku rozpoczyna się nabór do udziału w bezpłatnym kursie języka polskiego jako obcego dla dorosłych obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę z Polską od lutego 2022 roku. 

Wszelkie informacje dotyczące Projektu dostępne są na dwujęzycznej stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro w zakładce Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – „Świętokrzyskie dla Ukrainy” oraz pod numerami telefonów: 41 342 16 92 oraz 41 342 13 88.

PLAKAT KURSY


"Czyste Serce" 2022 - Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego

Szczegółowe informacje dot. Nagrody Wojewody „Czyste Serce”:

1296678191 pdf pobierz

 


20 października 2022 roku

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 20 października 2022 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 17 do 21 października 2022 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Mediacja jest:

  • metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,
  • zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,
  • poufna i dobrowolna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa, zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.

17.10.2022 r. (poniedziałek)

w godz. 11:00 - 13:00 – Pani Urszula Przygodzka

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. 14:30 – 15:30 – Pani Mirosława Słowińska

(poradnictwo psychologiczne)

18.10.2022 r. (wtorek)

w godz. 13:00 – 15:00 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

19.10.2022 r. (środa)

w godz. 9:00 –11:00 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. 16:00 – 17:00 – Pan Piotr Grudziecki

(poradnictwo prawne)

20.10.2022 r. (czwartek)

w godz. 14:00 – 15:30 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

21.10.2022 r. (piątek)

w godz. 12:00 – 14:00  - Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

 


Dzien otwarty


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 1 września 2022 r. został uruchomiony nabór wniosków w ramach programu ,,Aktywny Samorząd’’:

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.
Wnioski można składać od dnia 01.09.2022 r. do dnia 10.10.2022 r.
(dotyczy roku akademickiego 2022/2023)

 

Formy edukacji w ramach których można uzyskać dofinansowanie: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie (trzeciego stopnia) prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu) lub szkoły doktorskie oraz szkoły policealne.

Szkoła wyższa w rozumieniu programu to: publiczna lub niepubliczna uczelnia, w tym szkoła doktorska, działająca zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo  o szkolnictwie wyższym i nauce lub uczelnia zagraniczna, a także szkoła wyższa
i wyższe seminarium duchowne prowadzone przez Kościół Katolicki lub inne kościoły i związki wyznaniowe;

Szkoła policealna w rozumieniu programu to: publiczna lub niepubliczna szkoła policealna, działająca zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

Wnioski można składać w formie elektronicznej
przez System Obsługi Wsparcia SOW
bez wychodzenia z domu oraz w wersji papierowej w siedzibie Centrum.

Z powyższego dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz spełniające kryteria programowe.

Zapraszamy do składania wniosków

Urszula Przygodzka

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

 


Konkurs – Lider Ekonomii Społecznej

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w konkursie „Lider Ekonomii Społecznej”!


Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Zarząd Województwa.

Konkurs skierowany jest do działających w obszarze ekonomii społecznej na terenie województwa świętokrzyskiego:

  1. jednostek samorządu terytorialnego,
  2. instytucji biznesu,
  3. podmiotów ekonomii społecznej.

Celem konkursu jest promowanie postaw prospołecznych zgodnie z ideą odpowiedzialności społecznej, promowanie i upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie oraz propagowanie narzędzi i rozwiązań wspierających włączenie społeczne.

Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.


Termin naboru wniosków upływa z dniem 10 października 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Link do ogłoszenia:         https://www.swietokrzyskie.pro/konkurs-lider-ekonomii-spolecznej-2/

 


Pismo pani Elżbiety Korus - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

1296678191 pdf pobierz

 


Szanowni Państwo,

zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety badawczej on-line Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która ma za zadanie zorientowania się Funduszu, jakiego rodzaju technologie wspomagające są najbardziej potrzebne oraz czy osoby niepełnosprawne byłyby zainteresowane ich wypożyczeniem.

Ankiety nie trzeba drukować. Wypełnia się ją i wysyła komputerowo.

Ankieta dostępna jest do dnia 19 sierpnia 2022 r. pod linkiem: https://forms.office.com/r/VQ3N4zPAU5

 

                                                                                                     Z  poważaniem

                                                                                                    Urszula Przygodzka

                                                                                               Dyrektor Powiatowego

                                                                                                    Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

 


„Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje o uruchomieniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dwóch programów adresowanych do osób z niepełnosprawnością, wspierających ich niezależność oraz ułatwiających podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej, poprzez zapewnienie mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności, tj:

  1. Programu „Mieszkanie dla absolwenta” – wsparcie dotyczy dofinansowania kosztów wynajmu mieszkania dla absolwentów z niepełnosprawnościami, kończących naukę we wszystkich typach szkół i rozpoczynających niezależne życie. Szczegółowe warunki udziału w programie dostępne pod adresem: 
    https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/
  1. Programu „Dostępne mieszkanie” – dofinansowanie dotyczy dopłaty do zakupu mieszkania pozbawionego barier architektonicznych, znajdującego się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem. Szczegółowe warunki udziału w programie dostępne pod adresem:
     https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane wyłącznie przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez straty czasu Wnioskodawców, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

 Wszystkie osoby niepełnosprawne już teraz gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

Informacje można uzyskać również w siedzibie PCPR w Końskich ul. Spółdzielcza 3, tel. 41 372 84 06.

 


 

Kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Straży Granicznej

„Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi”

Podstawowe informacje dotyczące zagrożenia handlem ludźmi znajdziesz pod poniższymi linkami:

 


ses lead image logo ses 1155

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w dniu 27 kwietnia 2022 r. podjął uchwałę Nr 5212./22 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w obszarze ekonomii społecznej.

 

Oferty na konkurs będą przyjmowane do 21.05.2022 r. (w nieprzekraczalnym terminie 21 dni od dnia ukazania się ostatniego ogłoszenia – dzień ukazania się ogłoszenia nie jest liczony do terminu 21 dni) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3 (godz. 7.30 – 15.30), w sekretariacie Departamentu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, pokój nr 311,  (w godz. 7.30 – 15.30), za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce lub elektronicznie za pomocą generatora wniosków https://swietokrzyskie.engo.org.pl.  

Informacji w sprawie otwartego konkursu ofert udzielają pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - Oddziału Projektów i Funduszy pod  następującym numerem telefonu: 41 342 11 80.

 

CEL: Wzrost widoczności podmiotów ekonomii społecznej na rynku, świadomości społecznej oraz wykreowanie pozytywnego wizerunku marki ekonomii społecznej w regionie.

Zadanie: Upowszechnienie idei ekonomii społecznej oraz budowanie jej marki poprzez organizację lokalnych wydarzeń promocyjnych z udziałem społeczności i samorządu lokalnego.

Łączna kwota przeznaczona na realizację zadań z zakresu ekonomii społecznej, wynosi 40 000,00 PLN.

Maksymalna kwota dofinasowania na  zadanie z zakresu ekonomii społecznej nie może przekroczyć kwoty 5 000,00 PLN

 

 1296678191 pdfOgłoszenie o otwartym konkursie.pdf

1333043088 wordInstrukcja wypełnienia oferty.docx

1333043088 wordOferta konkursowa.docx

1333043088 wordAktualizacja planu i harmonogramu działań na rok 2022.docx

1333043088 wordOświadczenie o braku współfinansowania zadania określonego w ofercie ze środków budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z innego tytułu.docx

1333043088 wordOświadczenie o rachunku bankowym.doc

1333043088 wordSprawozdanie z wykonania zadania publicznego.docx

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż od dnia
06.04.2022 roku  rozpocznie się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wobec powyższego prosimy o kierowanie osób do udziału w oddziaływaniach.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno-Edukacyjnego
można uzyskać w siedzibie PCPR w Końskich,
ul. Spółdzielcza 3, 26 – 200 Końskie, oraz telefonicznie

41 372 - 84 – 06; 41 260 49 70


UWAGA!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich i Ośrodek Interwencji Kryzysowej  w Końskich poszukuje wolontariuszy!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Końskich zapraszają do współpracy wolontariuszy posługujących się językiem ukraińskim.

Zaangażowanie wolontariuszy pozwoli nam na uruchomienie bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego, informacyjno – socjalnego dla uchodźców z Ukrainy.

Za zgodą osób potrzebujących, wolontariusz będzie mógł uczestniczyć jako tłumacz
w spotkaniach ze specjalistami, na których omawiane będą problemy oraz udzielane porady
i wskazówki.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W zgłoszeniu prosimy podać dane kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu.

 


INFORMACJA

Zarząd Powiatu w Staszowie z siedzibą w Staszowie prowadzi nabór na stanowisko:

Dyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej typu rodzinnego w Połańcu.

Szczegóły pod linkiem:

www.bip.staszowski.eu/index.php/ogloszenia/praca-w-urzedzie/117-konkursy-na-wolne-stanowiska-w-jednostkach-organizacyjnych/6793-ogloszenie-o-konkursie-2


TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM

POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 21 do 27 lutego 2022 roku obchodzony będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach działań promujących powyższą inicjatywę, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich i Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, zapraszają mieszkańców powiatu koneckiego do skorzystania z bezpłatnych, telefonicznych porad, udzielanych przez specjalistów oraz pracowników naszej jednostki.

Harmonogram dyżurów:

21 luty 2022 r. (poniedziałek) w godzinach od 13:30 do 15:30 - telefoniczne bezpłatne poradnictwo psychologiczne,

23 luty 2022 r. (środa) w godzinach od 15:00 do 17:00 - telefoniczne bezpłatne poradnictwo prawne,

22 - 25 luty 2022 r. (wtorek - piątek) w godzinach od 8:00 do 15:00 -  telefoniczne konsultacje z pracownikami PCPR/OIK w Końskich.

Kontakt pod numerem telefonu – 695 033 371

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 1 marca 2022 r. zostanie uruchomiony nabór wniosków w ramach programu ,,Aktywny Samorząd’’:

  • Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.
    Wnioski będzie można składać od dnia 01.03.2022 r. do dnia 31.08.2022 r.
  • Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.
    Wnioski będzie można składać od dnia 01.03.2022 r. do dnia 31.03.2022 r. (dotyczących roku akademickiego 2021/2022) oraz

od dnia 01.09.2022 r. do dnia 10.10.2022 r. (dotyczących roku akademickiego 2022/2023)

Wnioski można składać w formie elektronicznej
przez System Obsługi Wsparcia SOW
bez wychodzenia z domu oraz w wersji papierowej w siedzibie Centrum.

Z powyższego dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz spełniające kryteria programowe.

Zapraszamy do składania wniosków

Urszula Przygodzka

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

plakat AS

 

 

 Informacja prasowa

logo pfron

 

             Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

                  word ikona D O     P O B R A N I A


 

EKON PracujemyPlakat EKON

 

logo pfron

 

 

 

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w okresie od 01.09.2021 r. do 30.09.2021 r.  realizowałododatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych w związku z ogłoszonym na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii wywołanym wirusem SARS-Cov-2, w ramach Modułu IV program pod nazwą „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Adresatami programu byli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie. W ramach programu dla uczestników WTZ w Końskich oraz osób z ich najbliższego otoczenia zorganizowano pięciodniowy wyjazd integracyjno – rekreacyjny do Zakopanego mający na celu poprawę kondycji psychicznej osób niepełnosprawnych po długim okresie izolacji oraz odbudowaniu kontaktów społecznych. Dla wszystkich podopiecznych WTZ w Końskich oraz PŚDS
w Stąporkowie zakupiono natomiast paczki żywnościowe oraz środki ochrony osobistej.  Łączne wydatki związane z realizacją przez Wnioskodawcę dodatkowego wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych w celu łagodzenia skutków wywołanych wirusem SARS-Cov-2 wyniosły 58.789,85 zł. Wnioskodawcą ww. programu był Powiat Konecki, natomiast realizatorem PCPR
w Końskich.

 

1  2  3  4  5  6

 

 

GRAFIK PORADNICTWA DLA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

od 13 października  2021 r.

 

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE

Wtorki: 1500 – 1900 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3

Środy: 730 – 1330 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3

 

PORADNICTWO PEDAGOGICZNE

Piątki: 1430 – 1530 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3

Rodziny zastępcze zainteresowane skorzystaniem z ww. poradnictwa w celu ustalenia konsultacji ze specjalistą proszone są o zgłaszanie takiej potrzeby przydzielonemu rodzinie koordynatorowi rodzinnej pieczy zastępczej.


 

21 października 2021 r.

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 21 października 2021 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 18 do 22 października 2021 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Mediacja jest:

  • metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,
  • zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,
  • poufna i dobrowolna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa, zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.

18.10.2021 r. (poniedziałek)

w godz. 11:00 - 13:00 – Pani Urszula Przygodzka

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. 14:30 – 15:30 – Pani Mirosława Słowińska

(poradnictwo psychologiczne)

 

19.10.2021 r. (wtorek)

w godz. 13:00 – 15:00 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

20.10.2021 r. (środa)

w godz. 9:00 –11:00 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. 14:30 – 15:30 – Pan Piotr Grudziecki

(poradnictwo prawne)

 

21.10.2021 r. (czwartek)

w godz. 14:00 – 15:30 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 

22.10.2021 r. (piątek)

w godz. 12:00 – 14:00  - Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

 


W dniu 30 sierpnia 2021 roku odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowany w ramach projektu partnerskiego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pn. „Zielone światło”.

Spotkanie odbyło się na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego w Końskich. Dla uczestników spotkania przygotowano wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się działania przygotowane przez animatora, m.in. pokaz musztry wojskowej w wykonaniu młodzieży oraz zabawa taneczna pn. „Belgijka”.

Jednym z ważnych punktów spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego rodzicielstwa zastępczego, widzianego oczami wychowanków. Laureatom wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. smartband, słuchawki bezprzewodowe i powerbank.

W ramach promowania idei rodzicielstwa zastępczego w lokalnym środowisku, wszyscy uczestnicy otrzymali maskotkę misia, będącego także pamiątką spotkania.   

Uczestnikom pikniku serwowano gorące posiłki, a przyjazna atmosfera sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu. Uczestnicy mieli okazję poznać się bliżej i spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu.

Nasi goście zgodnie twierdzili, że takie imprezy są potrzebne i warto je organizować częściej, ponieważ sprzyjają dobrej zabawie ale przede wszystkim integracji różnych środowisk.

W całość przebiegu imprezy, zaangażowana była również kadra Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

1  2  3  4  5  6  7  8

 


1

 

W dniu 26.08.2021r. o godz. 13.00 na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu odbyło się szkolenie pn.” Współczesne formy uzależnień i ich wpływ na zachowanie dzieci i młodzieży”. W szkoleniu prowadzonym przez terapeutę do spraw uzależnień – Pana Jakuba Wilka  wzięło udział łącznie 14 wychowanków przebywających w pieczy zastępczej na terenie Powiatu Koneckiego.

Uczestnicy szkolenia, poza zdobyciem wiedzy mieli okazję zwiedzić unikalny zabytek techniki, jakim jest Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, będący  jednocześnie jedny z najstarszych staropolskich ośrodków metalurgicznych, pracujących nieprzerwanie od 1784 do 1967 roku.

Szkolenie zakończyło się miłym akcentem w postaci wspólnego pieczenia kiełbasek.

2  3  4  5  6  7  8


INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 28.07.2021 roku zakończyła się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Jednocześnie informujemy, iż PCPR w Końskich prowadzi nabór uczestników do ww. programu na rok 2022. W związku z powyższym prosimy o kierowanie osób do podjęcia oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno – Edukacyjnego można uzyskać  pod numerem telefonu 41 372 – 84 – 06.


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż trwa aktywny nabór wniosków w ramach programu ,,Aktywny Samorząd’’:

  • Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.
    Wnioski można składać do dnia 31.08.2021 r.
  • Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla wniosków dotyczących semestru zimowego nabór będzie uruchomiony od dnia 01.09.2021 r. do dnia 10.10.2021 r.

Zachęcamy do składania wniosków przez System Obsługi Wsparcia SOW
bez wychodzenia z domu !

Z powyższego dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz spełniające kryteria programowe.

Zapraszamy do składania wniosków !

Urszula Przygodzka

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

plakat AS

 


W dniach 17.03.2021r. i 18.03.2021r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich odbyło się szkolenie pn. „Ucz się, myśl i bądź bezpieczna”. Zajęcia z użyciem gry planszowej „Szczęściara” dla wychowanek rodzinnej pieczy zastępczej powyżej 15 roku życia.

W szkoleniu wzięło udział również 3 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej PCPR w Końskich. Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawicieli (trenerów)  Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu  „La Strada” z Warszawy – Panią Joannę Garnier oraz Panią Agnieszkę Zobolewicz – Wiśniewską.

Głównym celem  1,5 godzinnego  szkolenia  było uświadomienie oraz ochrona młodych kobiet wykluczonych społecznie przed handlem ludźmi i wykorzystaniem seksualnym.

Za pomocą innowacyjnej gry planszowej i aplikacji na smartfony uczestniczki szkolenia mogły się nauczyć, jakie metody i taktyki stosują handlarze ludźmi, również w sieci.

szkolenie la starda 1 ulotka

szkolenie la starda 2 ulotka

 

 

 


OGŁOSZENIE

Informujemy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWŚ ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadania publicznego w 2021 r. z zakresu ekonomii społecznej. Wszystkie niezbędne informacje i formularze konkursowe znajdziecie Państwo na stronie:

www.es.umws.pl/aktualnosci/item/292-ruszyl-pierwszy-otwarty-konkurs-ofert-na-wspieranie-realizacji-zadania-publicznego-w-2021-r-z-zakresu-ekonomii-spolecznej-organizowany-przez-rops-umws

oraz pod numerami telefonów: 41 342 11 80, 342 11 40.


 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż od dnia 17.03.2021 roku rozpocznie się tegoroczna edycja Programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wobec powyższego prosimy o kierowanie osób do udziału w oddziaływaniach i tym samym korzystanie z oferty pomocowej jaką jest Program Korekcyjno – Edukacyjny dla sprawców przemocy.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikami PCPR w Końskich, w celu ustalenia terminu spotkania  z klientem.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza  3, 26 – 200 Końskie,

tel. 41 372 - 84 – 06; 41 260 49 70.


 plansza112


TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku obchodzony będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach działań promujących powyższą inicjatywę, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich i Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, zapraszają mieszkańców powiatu koneckiego do skorzystania z bezpłatnych, telefonicznych porad, udzielanych przez specjalistów oraz pracowników naszej jednostki.

 

Harmonogram dyżurów:

22 luty 2021 r. (poniedziałek) w godzinach od 13:30 do 15:30 - telefoniczne bezpłatne poradnictwo psychologiczne,

24 luty 2021 r. (środa) w godzinach od 14:00 do 17:00 - telefoniczne bezpłatne poradnictwo prawne,

23 - 26 luty 2021 r. (wtorek - piątek) w godzinach od 8:00 do 15:00 -  telefoniczne konsultacje z pracownikami PCPR/OIK w Końskich.

 

Kontakt pod numerem telefonu – 695 033 371


 

list gratulacyjny Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Podsumowanie projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19”


INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż w dniu 28.10.2020 roku zakończyła się tegoroczna edycja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Jednocześnie informujemy, iż PCPR w Końskich prowadzi nabór uczestników do ww. programu na rok 2021, w związku z tym prosimy o kierowanie osób do podjęcia oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Korekcyjno – Edukacyjnego można uzyskać  pod numerem telefonu 41 372 – 84 – 06.


Nagroda dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, przyznana przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Pani Marlena Maląg, jak co roku, przyznała nagrody specjalne pracownikom socjalnym i  jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej, za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W roku 2020 przyznanych zostało 6 nagród indywidulanych oraz 6 nagród zespołowych. Nagrody te mają charakter pieniężny.

W gronie wyróżnionych znalazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które otrzymało nagrodę zespołową za działania skierowane do pieczy zastępczej, profilaktykę oraz realizację projektów współfinansowanych ze środków EFS na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

O nagrodę dla PCPR w Końskich wnioskował Starosta Konecki - Pan Grzegorz Piec.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, uroczyste wręczenie nagród odbyło się w formie on – line dnia 19 listopada 2020 r.

Po powitaniu zaproszonych gości, Pani Minister Marlena Maląg podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak trudna i ważna jest praca wykonywana przez pracowników socjalnych, którzy codziennie stoją na pierwszej linii frontu w walce z wykluczeniem społecznym i  ubóstwem,
a w ostatnich miesiącach także z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa – działając z empatią, czyniąc lepszym życie innych osób.

Powiat Konecki podczas tej uroczystości reprezentowali: Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich oraz Pani Anna Kołba – Piekarska – Kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich.

W uroczystości uczestniczył również Sekretarz Stanu w MRiPS – Pan Stanisław Szwed.

 

Poniżej link do strony ministerstwa z informacją o uroczystości i link do realacji wideo.

https://www.gov.pl/web/rodzina/superbohaterowie-dnia-codziennego-swietuja-21-listopada

https://www.youtube.com/watch?v=3U8GSEwh5VM&feature=emb_logo

 List gratula

 

Galeria poniżej:


logo pfron

 

 

 

 

 

INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że w związku z podjętą przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Uchwałą Nr 76/2020 z dnia 30 października 2020 r., termin składania wniosków przez osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie Powiatu Koneckiego o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

wydłużony został do dnia 16 listopada 2020 r. 

Tym samym wydłużony został okres, na jaki może zostać przyznane świadczenie: z 3 miesięcy, do maksymalnie 5 miesięcy (wydłużenie o październik i listopad 2020 r.).

Pomoc finansowa w ramach Programu udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia sytuacji kryzysowych spowodowanych chorobami zakaźnymi utraciły, możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej, której są uczestnikami, tj.:

  • w warsztacie terapii zajęciowej,
  • w środowiskowym domu samopomocy, funkcjonującym na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, z późn. zm.),
  • w dziennym domu pomocy społecznej, funkcjonującym na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, z późn. zm.),
  • w placówce rehabilitacyjnej, której działalność finansowana jest ze środków PFRON na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, z późn. zm.),
  • programów zatwierdzonych przez Radę Nadzorcza PFRON i w ramach tych programów korzystają ze wsparcia udzielanego przez placówki rehabilitacyjne;
  • zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dorosłych osób niepełnosprawnych (od 18 do 25 roku życia) organizowanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, (Dz. U. z 2013 r. poz. 529);

Ponadto pełnoletni wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych, funkcjonujących na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.) w wieku od 18 do 24 roku życia mogą również ubiegać się o dofinansowanie.

Wnioski o dofinansowanie można składać w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 15 października 2020 r., przez System Obsługi Wsparcia - SOW, dostępny na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub drogą pocztową na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Spółdzielcza 3, 26-200 Końskie.

 

logo pfron

 

 

 

 

 

INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że z dniem 15 października 2020 r. mija termin na składanie wniosków przez osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie Powiatu Koneckiego o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Pomoc finansowa w ramach Programu udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia sytuacji kryzysowych spowodowanych chorobami zakaźnymi utraciły, w okresie od dnia 09 marca 2020 r. do dnia 04 września 2020 r. możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej, której są uczestnikami tj.:

- w warsztacie terapii zajęciowej,

 - w środowiskowym domu samopomocy, funkcjonującym na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, z późn. zm.),

 - w dziennym domu pomocy społecznej, funkcjonującym na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, z późn. zm.),

 - w placówce rehabilitacyjnej, której działalność finansowana jest ze środków PFRON na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, z późn. zm.),

 - programów zatwierdzonych przez Radę Nadzorcza PFRON i w ramach tych programów korzystają ze wsparcia udzielanego przez placówki rehabilitacyjne;

 - zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dorosłych osób niepełnosprawnych (od 18 do 25 roku życia) organizowanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, (Dz. U. z 2013 r. poz. 529);

Ponadto pełnoletni wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych, funkcjonujących na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.) w wieku od 18 do 24 roku życia mogą również ubiegać się o dofinansowanie.

Wnioski o dofinansowanie można składać w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 15 października 2020 r., przez System Obsługi Wsparcia - SOW, dostępny na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub drogą pocztową na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Spółdzielcza 3, 26-200 Końskie.

 

 


Informacja poradnictwo


 

Informacja

 

INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu ,,Aktywny Samorząd” w 2020 roku.

W ramach MODUŁU II w/w programu na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021 nabór wniosków ustala się od 14.09.2020 r. do 10.10.2020 r.

Wnioski będzie można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia przygotowanego przez PFRON poprzez platformę SOW pod adresem https://sow.pfron.org.pl/ (załączniki należy pobrać, wypełnić, a następnie w formie skanu dołączyć przez platformę SOW) bądź w wersji papierowej na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, ul. Spółdzielcza 3, 26-200 Końskie.

Warunki dofinansowania są szczegółowo opisane na stronie www.pfron.org.pl w dokumencie pod nazwą: ,,Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu Aktywny Samorząd w 2020 roku’’

W przypadku pytań informacji udziela Pani Michalak Marta, tel. 41 372 84 06 wew. 104 – lub Pani Kolanko Katarzyna tel. 41 372 84 06.

 


Szkolenie PRIDE dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w dniu 17 lipca 2020 roku rozpoczęło szkolenie programem PRIDE – Rodzinna Opieka Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

PRIDE to program przygotowujący rodziny do pełnienia różnych form opieki zastępczej nad dziećmi. Ma on formę warsztatową, pozwala więc, poza uzyskaniem konkretnych wiadomości, na zdobycie i przećwiczenie umiejętności związanych z wychowywaniem dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej.

Program składa się z 12 sesji grupowych.  Sesje te prowadzone są  przez licencjonowanych trenerów – pracowników PCPR w Końskich.

Decyzję o przyznaniu kwalifikacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej podejmuje komisja kwalifikacyjna składająca się z trenerów, psychologa i przedstawiciela Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

W szkoleniu realizowanym w 2020 roku bierze udział 8 osób.

informacja projekt COVID

 


logo pfron

INFORMACJA

       Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich  informuje, że Świętokrzyski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi nabór do projektu „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

            Rekrutacja trwa od lipca 2019 r. do września 2021 r. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikiem Oddziału Świętokrzyskiego PFRON – Panią Żanetą Oczeretko pod nr tel. 41 230 97 00 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

        Szczegółowe informacje znajdują się w załączonej ulotce.

1296678191 pdf  ULOTKA.pdf

 

Logotyp Dobry Start

 

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich zaprasza rodziny zastępcze i usamodzielnianych wychowanków do składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry start" w dniu 1 sierpnia 2020 r. (sobota) w godz. 900 - 1300.

Zasady ubiegania się o przyznanie świadczenia zostały opisane w pouczeniu do wniosku.

 

1296678191 pdf WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA DOBRY START.pdf

 

 


REALIZACJA PROGRAMU KOREKCYJNO – EDUKACYJNEGO W 2020 ROKU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż od dnia 24.06.2020 r. rozpocznie się tegoroczna edycja oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wobec powyższego prosimy o kierowanie osób do udziału w oddziaływaniach korekcyjno – edukacyjnych.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikami PCPR w Końskich, w celu ustalenia terminu spotkania z klientem.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3, 26 – 200 Końskie,

tel. 41 372 - 84 - 06.


 

ogloszenie dyrektora 25.05.2020

informacja dla interesantów 16.04.2020

 


Województwo świętokrzyskie - Oddziały Zakaźne

 

  1. Starachowice, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Radomska 70

            41 273 90 00

            Oddział (041) 273 99 09

            Pielęgniarka oddziałowa (041) 273 99 10

            Ordynator (041) 273 91 45

  1. Kielce, Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Radiowa 7,

           Oddział Zakaźny Dziecięcy, ul. Grunwaldzka 45

           Kierownik (41) 36 37 133

          Sekretariat (41) 36 37 131, -135

          Pielęgniarka Oddziałowa (41) 36 37 137

          Dyżurka pielęgniarska (41) 36 37 132 oraz (41) 36 37 139

          Dyżurka lekarska (41) 36 37 146

  1. Busko-Zdrój, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Bohaterów Warszawy 67

          Telefon: 41 378 24 01

          Lekarski – wew. 237

          Pielęgniarki – wew. 335

  1. Kielce, Świętokrzyskie Centrum Pediatrii działające przy Szpitalu Zespolonym w Kielcach, Grunwaldzka 25

          Kierownik (41) 36 37 133

          Sekretariat (41) 36 37 131, -135

          Pielęgniarka Oddziałowa (41) 36 37 137

          Dyżurka pielęgniarska (41) 36 37 132 oraz (41) 36 37 139

          Dyżurka lekarska (41) 36 37 146

 

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Końskich
ul. Sportowa 7, 26-200 Końskie
Telefony: 41 372 30 22          41 372 30 23           tel/fax:   41 372 33 62
Telefon alarmowy: 604 933 965

 

Miejsce przeznaczone do kwarantanny w powiecie koneckim:

Bursa Szkolna , ul. Piłsudskiego 112, 26 – 200 Końskie


baner

Program "Aktywny Samorząd" w 2020 roku

Szanowni Państwo,

w związku z Uchwałą nr 16/2020 Zarządu Powiatu w Końskich z dnia 12 lutego 2020 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Powiatu Koneckiego do pilotażowego programu pod nazwą „Aktywny samorząd” w 2020 r. informujemy, że od bieżącego roku realizatorem programu będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

 


tydzien pomocy osobom pokrzywdzonym przestepstwem

 

Turnusy rehabilitacyjne - zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie bez wychodzenia z domu!

Szanowni Państwo, z nieukrywaną radością przypominamy, iż od wczoraj w CAŁEJ POLSCE można bez wychodzenia z domu wnioskować o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych.

Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Już pierwszego dnia - 1 stycznia 2020 r. - pierwsi Wnioskodawcy skorzystali z tej możliwości i złożyli elektroniczne wnioski w Systemie SOW, podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu, od 2 stycznia.

Jedyne, czego potrzebujesz to:

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Zapraszamy do kontaktu z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynna w dni robocze, godziny 9.00 – 17.00).

 

Informacja

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że nie posiada już żadnych środków finansowych na 2019 r. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej.

Szczegółowe informacje można uzyskać w pokoju nr 3 i 4 PCPR w Końskich tel. (41) 260-49-75



 

Jubileusz 20-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

W dniu 17 stycznia 2020 roku w Restauracji „Astoria” w Końskich odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 20-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

Poprowadzili ją: Justyna Nowak – główny administrator w PCPR w Końskich oraz Mariusz Słowiński – animator kultury z Agencji Artystycznej MJM w Końskich.

Wśród ponad 150 zaproszonych na uroczystości obecni byli:

  • Pan Andrzej Pruś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego,
  • Pan Mariusz Gosek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego,
  • Pan Mariusz Pasek – Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach,
  • Pani Elżbieta Korus – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach,
  • Pan Grzegorz Piec – Starosta Konecki,
  • Pan Wiesław Skowron – Wicestarosta Konecki,
  • Pan Zbigniew Kowalczyk – Przewodniczący Rady Powiatu,
  • Pan Dariusz Banasik - Członek Zarządu Powiatu,
  • Państwo Radni,
  • Naczelnicy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Końskich,
  • Starostowie pełniący obowiązki w poprzednich kadencjach,
  • poprzedni Dyrektorzy PCPR w Końskich w osobach: Pan Jacek Matera i Pani Jadwiga Życka,
  • Pan Andrzej Michalski – Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach,
  • Pan Wojciech Przybylski – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich,
  • przedstawiciele placówek i instytucji z terenu Powiatu Koneckiego, z którymi współpracuje PCPR, jak również Dyrektorzy i pracownicy Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z terenu województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele mediów oraz byli i obecni pracownicy PCPR w Końskich.

     Oprócz gratulacji i słów uznania za prowadzone działania w zakresie szeroko pojętej pomocy społecznej, skierowanych osobiście przez zaproszonych gości podczas uroczystości, Centrum otrzymało także listy gratulacyjne drogą pocztową, m.in. gratulacje oraz podziękowania od Pani Marleny Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Listy te zostały odczytane podczas gali.  

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpiła Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich – Urszula Przygodzka, dziękując za współpracę swoim pracownikom, jak również zaproszonym przedstawicielom instytucji i placówek.

Podziękowania skierowane także zostały do sponsorów i darczyńców uroczystości. Byli nimi:

  • Państwo Waligórscy - właściciele Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego w Końskich,
  • Pan Wiesław Stępień – właściciel Zakładów Mięsnych „POLSTAN” z Pijanowa,
  • Pan Andrzej Stępień – właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „ASPOLMAX”z Pijanowa,
  • Pani Barbara Płyta – właścicielka Wytwórni Wędlin „U Płytów” w Gatnikach,
  • Powszechna Spółdzielnia Spożywców „SPOŁEM” w Końskich, która jest jednocześnie sponsorem finansowym naszego Jubileuszu,
  • Stowarzyszenie „Przyjaciół Gminy Smyków”,
  • Nadleśnictwo Barycz – Lasy Państwowe,
  • Bank Spółdzielczy w Końskich,
  • Bank PEKAO S.A. w Końskich,
  • Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we wsi Radoszyce,
  • Pani Lilla Brożyna – Radna Rady Powiatu Koneckiego,
  • Pani Danuta Leśniewicz - Radna Rady Powiatu Koneckiego,
  • Pan Robert Plech – Radny Rady Powiatu Koneckiego,
  • Pan Robert Wielgopolan - Wójt Gminy Słupia,
  • Firma Orizonte Polska Sp. z o.o. w Końskich,
  • Pan Mateusz Kamoda – właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „KAMODA” w Końskich,
  • Pan Tomasz Kujawski – właściciel firmy Usługi Tartaczne w Gustawowie,
  • Pan Waldemar Gierczyński – właściciel firmy Usługi Transportowe/Stacja Kontroli Pojazdów w Końskich,
  • Pan Dawid Kot – właściciel Biura Projektowe KW PROJEKT w Końskich,
  • Pan Mariusz Gawroński – właściciel Salonu Komputerowego „MARKUS” w Końskich,
  • Pan Piotr Bocheński – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „NOWY DOM” w Końskich.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny pt. „Droga do szczęścia” w wykonaniu Uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie, pod kierownictwem Pani Agnieszki Borowieckiej – instruktora terapii zajęciowej, a po nim o uciechę dla duszy zadbali członkowie zespołu „Królewiaczki” z Królewca, pod kierownictwem Pani Agnieszki Nowackiej. Po zakończeniu części oficjalnej, goście zaproszeni zostali na uroczysty obiad, po którym przedstawiono prezentację multimedialną pt. "20 lat minęło...", przygotowaną przez pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej PCPR w Końskich.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, sponsorom i darczyńcom za udział w Jubileuszu 20-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

 

                                                                                                                                                     Dyrektor i pracownicy PCPR w Końskich

 pptx  Prezentacja

 

Galeria poniżej:

 

 

 

 Świąteczne spotkanie grupy wsparcia rodzin zastępczych

      W dniu 04.12.2019r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się świąteczne spotkanie grupy wsparcia rodzin zastępczych i dyrektorów placówek opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego  związku z realizacją projektu „Zielone światło” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.  Cykliczne spotkania z rodzinami zastępczymi to jedna z form propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrowania się rodzin zastępczych.Życzenia świąteczne zaproszonym rodzinom zastępczym złożył Starosta Konecki – Pan Grzegorz Piec oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich – Pani Urszula Przygodzka. Wszyscy  uczestnicy, poza tradycyjną wymianą życzeń rozmawiali przy świątecznym stole o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia  a przy okazji wymieniali się doświadczeniami nabytymi w trakcie pełnienia funkcji rodziny zastępczej.  Na koniec spotkania wszyscy mieli okazję do rozmowy w czasie słodkiego poczęstunku. Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych było okazją do wzajemnej integracji opiekunów zastępczych. Podczas spotkania towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.

dscn7785  dscn7803  dscn7811  dscn7828

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

W dniu 06.12.2019r. w Starostwie Powiatowym w Końskich odbyło się spotkanie Mikołajkowe, w którym wzięli udział przedstawiciele rodzin zastępczych wraz
z wychowankami, Starosta Konecki Pan Grzegorz Piec, Wicestarosta Pan Wiesław Skowron, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Pan Jarosław Staciwa, Dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Pani Urszula Przygodzka wraz z pracownikami.

Organizatorzy zadbali o prawdziwie świąteczny nastrój oraz przygotowali atrakcje w postaci  konkursów prowadzonych przez zaproszonych gości, tj. Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Końskich wraz z pracownikami. Długo oczekiwany Mikołaj wręczył każdemu dziecku paczkę świąteczną. Najmłodsi milusińscy korzystali z atrakcji i wraz z opiekunami miło spędzili czas.

Czas zabawy upłynął szybko, ale wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów.

Wydarzenie było świetną okazją do integracji dzieci oraz zawierania nowych znajomości.

 

17 października 2019 r.

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 17 października 2019 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 14 do 18 października 2019 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Mediacja jest:

  • metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,
  • zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,
  • poufna i dobrowolna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.

14.10.2019 r. (poniedziałek)

w godz. od 1000 - 1300 – Pani Urszula Przygodzka

w godz. od 1430 – 1530 – Pani Mirosława Słowińska (psycholog)

15.10.2019 r. (wtorek)

w godz. od 1300 – 1500 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

16.10.2019 r. (środa)

w godz. od  900 –1100 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

17.10.2019 r. (czwartek)

w godz. od 1400 – 1530 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

18.10.2019 r. (piątek)

w godz. od 1200 – 1400  - Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. od 1500 – 1700 – Pan Sylwester Ślusarczyk (prawnik)

plakatmdm2019 

ulotka informacyjna miedzynarodowy dzien mediacji strona 1  ulotka informacyjna miedzynarodowy dzien mediacji strona 2

Konkurs "Lider Ekonomii Społecznej"

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie „Lider Ekonomii Społecznej”. Termin przesyłania zgłoszeń  - do 10 października 2019 r.

Konkurs skierowany jest do: jednostek samorządu terytorialnego, instytucji biznesu, podmiotów ekonomii społecznej z woj. świętokrzyskiego, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej. Celem konkursu jest promowanie postaw prospołecznych zgodne z ideą odpowiedzialności społecznej, promowanie u upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie oraz propagowanie narzędzi i rozwiązań wspierających włączenie społeczne. Konkurs prowadzony będzie w następujących w kategoriach:

Kategoria I. Samorząd prospołeczny.

Kategoria II. Biznes prospołeczny.

Kategoria III. Podmiot ekonomii społecznej

Kapituła Konkursu może również przyznać nagrodę specjalną dla osoby bądź instytucji uznając, że zasługuje na nagrodę ze względu na inne walory, osiągnięcia lub właściwości, które nie zostały zawarte w regulaminie. Nagrodą tą może zostać objęta dowolna kandydatura zgłoszona na wniosek Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej lub Kapituły Konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie aplikacji zgłoszeniowej i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl w tytule wiadomości: Konkurs – Lider ES lub pocztą tradycyjną/ osobiście na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce p. 311 (III piętro) – Sekretariat (z adnotacją na kopercie: Konkurs – Lider ES).

Nabór wniosków upływa z dniem 10 października 2019 r. Aplikacje złożone po tym terminie nie zostaną poddane ocenie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali Lider Ekonomii Społecznej w dniu 22.11.2019 r. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”, telefon 41 342-11-40, 41 342-11-80. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wyżej wymienionym przedsięwzięciu.

W załączeniu Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy.

1296678191 pdf   regulamin Konkursu Lider Ekonomii Społecznej 2019

1333043088 wordaplikacja zgłoszeniowa do Konkursu Lider Ekonomii Społecznej

1296678191 pdf  Kryteria oceny w Konkursie Lider Ekonomii Społecznej

plakat lider 2019 ii(1)

 

1plakat 500+  2plakat 500+

      

                              Plakat w formacie PDF icon                                                                 Plakat w formacie PDF icon

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich na gali "Czyste Serce"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich otrzymało dyplom uznania podczas wojewódzkiej gali „Czyste serce”. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpił Starosta Konecki - Pan Grzegorz Piec.

Artykuł pod linkiem <<<< TUTAJ >>>>

 

 

Profilaktyka podczas Kuźnic Koneckich oraz festynu „Radoszyczanie Dzieciom”

dscn0011

Przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich oraz Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich, rokrocznie uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych na terenie powiatu koneckiego, promując profilaktykę wśród mieszkańców regionu.

Podczas tegorocznych Kuźnic Koneckich oraz festynu „Radoszyczanie Dzieciom”, w tzw. „namiocie profilaktycznym”, udostępniano materiały edukacyjne dotyczące m.in. zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, profilaktyki uzależnień, przemocy w rodzinie, handlu ludźmi, idei rodzicielstwa zastępczego, itp.  Podczas festynu w Radoszycach można było również porozmawiać z terapeutą ds. uzależnień z Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień z Kielc.

Najmłodszym, w trosce o ich bezpieczeństwo, wręczano gadżety odblaskowe (opaski, naklejki, zawieszki).

Osoby zainteresowane mogły przebadać się aparatem służącym do pomiaru ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przetestować ALKO i NARKOgogle – urządzenia symulujące stan po zażyciu substancji psychoaktywnych i przekonać się jaki jest stan sprawności psychomotorycznej po zażyciu takich substancji.

 

dscn0013  dscn0015  dscn0048  dscn0054  dscn0063  dscn0067    dscn0071  dscn0079  dscn0085  dscn0089  dscn0092  dscn0094

 

 

 

„Rajdowe” zakończenie XIV Koneckich Dni Profilaktyki

dscn9868W dniu 5 czerwca 2019 r. około godz. 9-ej rano młodzież z 6 koneckich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy wraz z opiekunami wyruszyła w pierwszy w historii  Koneckich Dni Profilaktyki Rajd Profilaktyczny. Uczestnikami byli także organizatorzy, a nad bezpieczeństwem wszystkich osób biorących udział w tej pieszej wyprawie czuwali: ratownik medyczny oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Rajd był bardzo atrakcyjną formą zakończenia XIV już edycji KDP. Łącznie wzięło w nim udział około 150 uczniów, którzy mimo upału, dzielnie maszerowali w kierunku miejscowości Piekło. Wszyscy dotarli do celu, pokonując w jedną stronę trasę o długości 7 km, dodatkowo odpowiadając po drodze na przygotowane przez szkoły pytania konkursowe. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były punktami. Na marginesie dodać należy, że nie były one łatwe, a jedno ze stanowisk przewidziało konkurencje zręcznościowe. Wszystkim na trasie dopisywały wspaniałe humory, a na mecie czekały ciekawe atrakcje.

Pierwszą z nich był przygotowany i przedstawiony przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz druhów z jednostki OSP w Kozowie, pokaz gaszenia pożaru. Młodzież zapoznana została z zasadami postępowania w przypadku wystąpienia pożaru tłuszczu. Chętni mieli możliwość gaszenia ognia w przygotowanej kastrze, za pomocą gaśnicy proszkowej. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ale oby nigdy nie nastąpiła sytuacja potrzeby jego wykorzystania.

           

Drugą atrakcją było przygotowane dla uczestników ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek, a po pożywnym posiłku, organizatorzy podziękowali za wspólną wyprawę oraz nagrodzili reprezentacje wszystkich szkół zgłoszonych do udziału w Rajdzie. Nagrody zakupione przez PCPR w Końskich wręczyła Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich oraz Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobom oraz instytucjom zaangażowanym w organizację Rajdu oraz lokalnym mediom za przygotowanie reportaży z przebiegu tego jakże ciekawego wydarzenia. Specjalne podziękowania kierujemy dla p. Mariusza Czapelskiego – rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich, za koordynowanie pokazu przygotowanego przez strażaków.

Więcej fotografii kliknij >>>> TUTAJ <<<<

 

 

Konferencja na temat zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży

dscn9657W dniu 30 maja 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Końskich w ramach XIV Koneckich Dni Profilaktyki odbyła się konferencja na temat zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich. Konferencję otworzyli: Pan Grzegorz Piec – Pełniący Funkcję Starosty Koneckiego, Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich i Pani Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich.

Prelekcję na temat anoreksji i bulimii wygłosiła lek. Karolina Galikowska – specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Podczas wystąpienia zwróciła ona uwagę na zwiększającą się w ostatnich latach zachorowalność na ww. schorzenia, podkreśliła, jak ważna jest umiejętność wczesnego rozpoznawania zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży i odpowiedniego ich leczenia, jakie są symptomy oraz konsekwencje zdrowotne anoreksji i bulimii. Wskazała również placówki specjalizujące się w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Druga część konferencji dotyczyła tematyki zdrowego żywienia. Prelekcję przygotowała Pani Wioletta Nowak z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich. Opowiedziała ona o walorach odżywczych i  prozdrowotnych produktów niskoprzetworzonych ze szczególnym odniesieniem do produktów lokalnych, polskich - tzw. superfoods.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, przedstawiciele służby zdrowia oraz pomocy społecznej.

Organizatorzy konferencji składają podziękowania dla prelegentów oraz gości uczestniczącym w konferencji.

Więcej fotografii kliknij >>>> TUTAJ <<<<

 

Ruszyły Koneckie Dni Profilaktyki

 

dscn8877W dniu 25 kwietnia 2019 roku happeningiem pod hasłem „Koneckie po zdrowie” rozpoczęły się XIV Koneckie Dni Profilaktyki.

Wydarzenie, w którym wzięło udział około 150 osób, w tym: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Końskich i Stąporkowa, pedagodzy, nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz oraz organizatorzy KDP, zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Ruch to zdrowie”, „Kochaj życie”, „Narkotyki złe wyniki”, „Żyj zdrowo” - to tylko niektóre z haseł, jakie niosła na transparentach  młodzież biorąca udział w happeningu. Podczas przemarszu jego uczestnicy, a także mieszkańcy Końskich słuchali bardzo ciekawej prelekcji pracownika PSSE w Końskich – p. Marcina Szyposzyńskiego, dotyczącej m.in. zdrowego trybu życia. Prelegent starał się przestrzec młodzież przed sięganiem po używki, uświadamiając im zgubne konsekwencje różnego typu nieodpowiedniego zachowania. Trasa przemarszu przebiegała przez centrum miasta do fontanny w Parku Miejskim, a następnie do sali bankietowej „Astoria”, gdzie  p. Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich oraz p. Anna Wojtasińska  - Dyrektor PSSE w Końskich powitały przybyłych gości oraz dokonały oficjalnego otwarcia XIV KDP. Następnie, ze spektaklem profilaktycznym  pt. „W sieci”, wystąpili aktorzy Teatru „Lustro” z II LO w Końskich.

Organizatorzy Koneckich Dni Profilaktyki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Starostwo Powiatowe w Końskich, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich, Urząd Miejski w Stąporkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Końskich, Hufiec Pracy w Końskich oraz pedagodzy szkolni składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w  inauguracji wydarzenia.

dscn8886  dscn8888  dscn8889  dscn8891  dscn8897  dscn8898  dscn8900  dscn8903  dscn8909  dscn8911  dscn8941  dscn8943  dscn8954  dscn8980  dscn8992  dscn8998  dscn9001


Informacja
o instytucjach pomocowych, placówkach, organizacjach pozarządowych
działających na rzecz pomocy dziecku, rodzinie
i przeciwdziałających przemocy w rodzinie

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich
ul. Spółdzielcza 3, 26 -200 Końskie
Telefon: 41 372 84 06
 
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich
ul. Spółdzielcza 3, 26 -200 Końskie
Telefon: 41 372 84 06, wew. 105
Telefon interwencyjny: 695 033 384
 
Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich
ul. Armii Krajowej 22, 26 – 200 Końskie
Telefon: 41 372 79 20
 
Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stąporkowie
ul. Józefa Piłsudskiego 132A, 26-220 Stąporków
Telefon: 41 374 32 39
 
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radoszycach
ul. Jana Pawła II 33, 26-230 Radoszyce
Telefon: 41 373 53 77
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Malenieckiej
Ruda Maleniecka 105A, 26-242 Ruda Maleniecka
Telefon: 41 373 15 91
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gowarczowie
ul. Plac XX - lecia 1, 26-225 Gowarczów
Telefon: 48 672 40 21
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fałkowie
ul. Zamkowa 1A, 26-260 Fałków
Telefon: 44 7873518
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupi Koneckiej
Słupia 30a, 26-234 Słupia
Telefon: 41 391 12 22
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smykowie
Smyków 91, 26 – 212 Smyków
Telefon: 41 373 90 08
 
Sąd Rejonowy w Końskich
ul. Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie
Telefon: 41 372 27 02
 
Prokuratura Rejonowa
ul. Krakowska 34, 26-200 Końskie
Telefon: 41 390 10 00
 
Komenda Powiatowa Policji w Końskich
ul. Łazienna 12, 26-200 Końskie
Telefon: 41 390 02 00
 
Komisariat Policji w Stąporkowie
ul. Plac Wolności 1, 26-220 Stąporków
Telefon: 41 374 13 31
 
Komisariat Policji w Radoszycach
ul. Ogrodowa 19, 26 – 230 Radoszyce
Telefon: 41 373 50 07

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Końskich
ul. Krakowska 38, 26 – 200 Końskie
Telefon: 41 372 34 00
 
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
ul. Mazowiecka 12/25, 00 - 048 Warszawa,
tel. 22 616 02 68, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
 
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
ul. Jaktorowska 4, 05 – 007 Warszawa
Telefon: 22 499-37-33
Infolinia: 800 – 120 – 002
 
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Al. Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa
tel. 22 666-10-36
Infolinia: 800 – 120 – 002
 
La Strada - Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu
skrytka pocztowa nr 5, PL 00 - 956 Warszawa 10
Telefon zaufania: +48 22 628 99 99
 
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
ul. 1 Maja 196, 25-614 Kielce
tel.: 41 368 18 67
Telefon Zaufania w sprawach rodzinnych: 41 368 18 74
Telefon Zaufania dla osób w kryzysie: 19525
 
Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 65, 25-001 Kielce
Telefon: 41 367 67 88

 


 

Panel dyskusyjny podsumowujący szkolenie programem PRIDE

 

         W dniu 29 października 2018r. w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich odbył się panel dyskusyjny podsumowujący szkolenie programem PRIDE dla kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze, w którym udział wzięły zarówno przeszkolone osoby, jaki i przedstawiciele rodzin zastępczych z terenu Powiatu Koneckiego a także koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej.
Tegoroczna edycja szkolenia PRIDE została zorganizowana w ramach  projektu „Równe szanse dla wszystkich” realizowanego w PCPR w Końskich.
Oficjalnego rozpoczęcia spotkania dokonała Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, która wręczyła uczestnikom szkolenia dyplomy, podkreślając istotę decyzji o podjęciu udziału w szkoleniu.
W spotkaniu oraz wręczaniu dyplomów wzięła udział również  Pani Dorota Duda – Członek Zarządu Powiatu Koneckiego, która wyraziła duże uznanie dla osób gotowych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych.
        Panel był okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat trudu, jakim jest wychowanie dzieci pozbawionych opieki rodziców naturalnych.

 
 
 
 

 

Informacja
dotycząca numerów telefonów interwencyjnych i alarmowych
dla osób bezdomnych, potrzebujących schronienia w okresie jesień – zima 2018/2019
przebywających na terenie powiatu koneckiego
 
 

987                           Centrum Zarządzania Kryzysowego, bezpłatna infolinia w województwie świętokrzyskim

112                           numer alarmowy

 

SŁUŻBY PORZĄDKOWE:

41 372 32 49 wew. 217         Straż Miejska w Końskich (w godz. 7.30 – 15.30)

986                                        numer alarmowy

997                                        Policja

lub       41 390 02 06  

            41 390 03 06  

            41 390 02 05

 

POMOC SPOŁECZNA:

41 372 79 20, 41 372 69 05   Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich

 

OCHRONA ZDROWIA:

999      Pogotowie Ratunkowe

112      numer alarmowy

 

INTERWENCJA KRYZYSOWA:

41 372 84 06 wew. 105   Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Końskich (w godz. 7.30 – 15.30)

695 033 384                    całodobowy telefon interwencyjny Ośrodka Interwencji Kryzysowej

 

 


 

18 października 2018 r. 
Międzynarodowy Dzień Mediacji

 

 dzien mediacji

 

 

ulotka cz1

ulotka cz2

 

 

 

 
Strona 1  |   Strona 2   |   Strona 3   |   Strona 4   |   Strona 5   |  Następne aktualności >>>
 
 

Wykaz wymaganych dokumentów w procesie kwalifikacji na niezawodową i zawodową rodzinę zastępczą:

1. Prośba o przeszkolenie w zakresie utworzenia niezawodowej lub zawodowej rodziny zastępczej wraz z uzasadnieniem,

2. Życiorys podpisany własnoręcznie, który zawierać musi podstawowe informacje biograficzne, informacje o środowisku rodzinnym i zawodowym. Dodatkowo życiorys emocjonalny.

3. Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej podpisane własnoręcznie,

4. Oświadczenie dotyczące leczenia psychiatrycznego i odwykowego podpisane własnoręcznie,

5. Zaświadczenie lekarza psychiatry o braku przeciwwskazań do podjęcia opieki nad dzieckiem/dziećmi jako rodzina zastępcza,

6. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do utworzenia rodziny zastępczej (brak chorób uniemożliwiających opiekę nad dzieckiem),

7. Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego,

8. Zaświadczenie potwierdzające źródło stałego dochodu (netto),

9. Odpis zupełny aktu małżeństwa,

10. Opinia służbowa z zakładu pracy – w miarę możliwości jak najpełniejsza,

11. Wyniki prześwietlenia klatki piersiowej (opis),

12. Wynik WR,

13. Sentencja rozwodowa w przypadku rozwodu (oryginał lub odpis),

14. Kserokopia dowodu osobistego,

15. Zaświadczenie potwierdzające stałe miejsce zamieszkania, w tym udokumentowana podstawa prawna zameldowania w lokalu (akt własności, akt notarialny, wyciąg z księgi wieczystej),